Kancelaria Radców Prawnych Dobrut w Koninie

kancelaria Dobrut

Reprezentacja przed sądami powszechnymi

Reprezentacja przed sądem przez fachowego pełnomocnika daje szansę na sukces.

Kancelaria Radców Prawnych reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi wszystkich instancji. Zastępstwo procesowe obejmuje prowadzenie spraw przed sądami rejonowymi, sądami okręgowymi, sądami apelacyjnymi oraz sądem najwyższym. W zależności od przedmiotu sprawy oraz wartości przedmiotu sporu/zaskarżenia sądem I instancji może być sąd rejonowy lub sąd okręgowy. Siedziba Kancelarii zlokalizowana jest w Koninie. Reprezentacja obejmuje w szczególności sądy rejonowe w: Koninie, Turku, Słupcy, Kole; sąd okręgowy w Koninie. Nasi prawnicy podejmują się reprezentowania Klienta przed sądami powszechnymi na terenie całej Polski.

Skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika może okazać się  niezbędne. Prawnicy z naszej Kancelarii sporządzają środki zaskarżenia takie jak apelacja, zażalenie, odwołanie.
Każde z tych pism procesowych wymaga spełnienia szeregu wymogów formalnych. Ponadto radca prawny posiada bogatą wiedzę w zakresie orzecznictwa sądów, doktryny i tez piśmiennictwa. Podparcie zarzutów apelacji czy zażalenia wskazanymi argumentami daje Klientowi większe szanse na powodzenie w sądzie.

Nie wiesz jak zachować się na sali sądowej?
Postępowanie przed sądem jest sformalizowane. Sędzia przewodniczy rozprawie i decyduje o porządku czynności procesowych. Prawnik doskonale wie, kiedy można zabrać głos, kiedy zgłosić wnioski dowodowe, inne wnioski formalne. Radca prawny sprawnie przeprowadzi przesłuchanie świadka, strony przeciwnej. Zareaguje na sugerujące pytania pełnomocnika przeciwnika procesowego.
Terminy procesowe odgrywają kluczową rolę. Przegapienie terminu na dokonanie czynności może się okazać fatalne w skutkach. Sąd może pominąć wnioskowany dowód, gdy jest spóźniony. Błędnie sformułowana teza dowodowa to również ryzyko niepowodzenia.

Czy poradzę sobie w sądzie bez pełnomocnika?
Reprezentacja przed sądami przez fachowego pełnomocnika daje szansę na sukces. Polski system prawny przewiduje obowiązek korzystania z pomocy radcy prawnego/adwokata, tzw. przymus radcowski- adwokacki w postępowaniu przed Sądem Najwyższym. W pozostałych sprawach nie ma obowiązku zastępowania przez radcę prawnego/adwokata. Nie musisz znać procedury, według której sprawę rozstrzyga sąd. Nie musisz wiedzieć, jakie przepisy są właściwe w Twojej sprawie. Jednak jeśli chcesz, by rozstrzygnięcie Twojej sprawy nie zależało od przypadku, zgłoś się do Naszych Prawników.

radca adwokat konin

Potrzebujesz pomocy radcy prawnego?

Jeśli potrzebują Państwo porady prawnej w każdej dziedzinie zachęcamy do kontaktu.

Kancelaria prawna konin

Kancelaria Radców Prawnych Dobrut prowadzi działalność i reprezentuje Klientów na terenie województwa wielkopolskiego. Obejmującego miasta Konin, Słupca, Koło, Turek, Poznań, Września, Gniezno i inne. Oferując szeroki zakres usług prawnych dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz instytucji.

W ramach działalności na terenie całej Polski, kancelaria prawna może świadczyć usługi także w obszarach prawa, takich jak prawo karne, prawo podatkowe, prawo nieruchomości, prawo bankowe i finansowe, prawo medyczne, prawo transportowe i wiele innych, dostosowując się do potrzeb Klientów i specyfiki danego przypadku.

Przewiń na górę