Kancelaria Radców Prawnych Dobrut w Koninie

kancelaria Dobrut

Prawo spadkowe

Stwierdzenie nabycia spadku a dział spadku.

Wiele osób pyta prawnika jak dokonać podziału spadku. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że w istocie konieczne jest przeprowadzenie dwóch spraw sądowych. Pierwszą z nich jest sprawa o stwierdzenie nabycia spadku, gdzie Sąd ustali krąg spadkobierców i i procent przysługujących im udziałów, nie decydując jednak w żaden sposób, jaka część spadku przypadnie poszczególnym spadkobiercom.

Do rozstrzygnięcia tej kwestii konieczne jest wytoczenie sprawy sądowej o dział spadku.
Niestety jeżeli pomiędzy spadkobiercami istnieje spór, jest to sprawa zawiła i skomplikowana, która wymaga przeprowadzenia kilku rozpraw sądowych. Nie musisz się jednak przejmować – nasz doświadczony zespół radców prawnych przeprowadzi Cię przez to postępowanie.

Potrzebujesz wsparcia prawnego w sprawie dziedziczenia?
Nasi doświadczeni radcy prawni specjalizują się w dziedzinie prawa spadkowego. Oferujemy kompleksowe doradztwo dotyczące sporządzania testamentów, procesu dziedziczenia oraz podziału majątku. Skorzystaj z naszych usług, aby zapewnić sobie profesjonalne rozwiązania prawne i spokój w kwestiach związanych ze spadkiem.

Czy potrzebujesz porady prawnej dotyczącej zachowku?
Nasza kancelaria radców prawnych oferuje specjalistyczne usługi prawne w zakresie ustalania i dochodzenia roszczeń z tytułu zachowku. Nasi doświadczeni prawnicy pomogą Ci zrozumieć zasady przysługującego Ci zachowku oraz będą Cię reprezentować w procesie dochodzenia należnych środków.

radca adwokat konin

Potrzebujesz pomocy radcy prawnego?

Jeśli potrzebują Państwo porady prawnej w każdej dziedzinie zachęcamy do kontaktu.

Kancelaria prawna konin

Kancelaria Radców Prawnych Dobrut prowadzi działalność i reprezentuje Klientów na terenie województwa wielkopolskiego. Obejmującego miasta Konin, Słupca, Koło, Turek, Poznań, Września, Gniezno i inne. Oferując szeroki zakres usług prawnych dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz instytucji.

W ramach działalności na terenie całej Polski, kancelaria prawna może świadczyć usługi także w obszarach prawa, takich jak prawo karne, prawo podatkowe, prawo nieruchomości, prawo bankowe i finansowe, prawo medyczne, prawo transportowe i wiele innych, dostosowując się do potrzeb Klientów i specyfiki danego przypadku.

Przewiń na górę