Kancelaria Radców Prawnych Dobrut w Koninie

kancelaria Dobrut

Postępowanie przed organami egzekucyjnymi

Postępowanie egzekucyjne ma na celu wymuszenie realizacji prawomocnego orzeczenia sądu.

Jest to postępowanie znacznie różniące się od postępowania procesowego toczącego się przed Sądem, co nie oznacza, że jest ono łatwiejsze lub mniej ważne.
Kiedy zapada prawomocny wyrok musi on zostać wykonany. Strony procesu mogą go oczywiście wykonać w sposób dobrowolny. Jeżeli jednak strona zobowiązana wyrokiem sądu do realizacji poszczególnych punktów orzeczenia nie wykonuje ich z własnej woli, rozpoczyna się postępowanie egzekucyjne.

W ramach toczącego się postępowania egzekucyjnego nasi prawnicy są w stanie udzielić Państwu kompleksowej pomocy i to zarówno jeżeli występują Państwo w roli wierzyciela jak i dłużnika.

Pomoc może polegać albo na sporządzeniu konkretnego pisma np. wniosku egzekucyjnego jak i na całościowym zastępowaniu Państwa w całym postępowaniu egzekucyjnym.
W ramach pełnego prowadzenia postępowania egzekucyjnego prowadzimy negocjacje w celu windykacji należności, formułujemy wnioski egzekucyjne oraz wnioski o wznowienie egzekucji. 

Monitorujemy działanie komorników poprzez analizę akt komorniczych, rozmowy z komornikami, ponaglanie działań, wskazywanie komornikowi możliwych sposobów dokonania najskuteczniejszej egzekucji.

Jesteśmy w stanie pomóc także dłużnikom, choćby poprzez formułowanie skarg na czynności komorników, wytaczanie powództw przeciwegzekucyjnych. Działania mające na celu przeciwstawienie się wejściu komornika do mieszkania oraz zablokowania licytacji komorniczej.
Co bardzo ważne, jesteśmy także w stanie udzielić pomocy przy egzekucjach z nieruchomości, choćby poprzez sporządzenie fachowych zażaleń na opis i oszacowanie nieruchomości.
Pamiętaj, pomoc fachowej kancelarii pozwoli Ci na kontrolę postępowania egzekucyjnego. Uchroni Cię od sytuacji bycia jedynie mimowolnym obserwatorem mniej lub bardziej niezrozumiałych dla Ciebie działań komorników.

Jak kancelaria prawna pomaga w egzekucji należności?
Kancelaria prawna może pomóc w egzekucji należności na różne sposoby. Oto kilka przykładów, jak kancelaria prawna może wspierać ten proces: analiza dokumentów i dowodów, pisanie formalnych wezwań do zapłaty, współpraca z komornikiem, wniosek o nakaz zapłaty, postępowanie sądowe, egzekucja sądowa…
Kancelaria prawna może dostosować swoje działania do specyfiki danej sprawy i zapewnić profesjonalne wsparcie w procesie egzekucji należności, pomagając wierzycielowi odzyskać swoje pieniądze zgodnie z obowiązującym prawem.

Co kancelaria prawna może zrobić dla dłużnika?
Kancelaria prawna może również świadczyć usługi na rzecz dłużnika w kontekście egzekucji należności. Oto kilka przykładów, jak kancelaria prawna może pomóc dłużnikowi: ocena prawidłowości roszczenia,  negocjacje i mediacje, obrona przed nieuprawnionymi roszczeniami. Ale również: monitorowanie procesu egzekucyjnego, reprezentacja w postępowaniu sądowym.
Kancelaria prawna, działając w imieniu dłużnika, może pomóc w zrozumieniu i ochronie jego praw w procesie egzekucji należności. Jej celem może być osiągnięcie jak najkorzystniejszego rozwiązania dla dłużnika. Takiego jak uzyskanie umowy spłaty lub zmniejszenie obciążenia finansowego.

egzekucja należności radca adwokat konin

Potrzebujesz pomocy radcy prawnego?

Jeśli potrzebują Państwo porady prawnej w każdej dziedzinie zachęcamy do kontaktu.

Kancelaria prawna konin

Kancelaria Radców Prawnych Dobrut prowadzi działalność i reprezentuje Klientów na terenie województwa wielkopolskiego. Obejmującego miasta Konin, Słupca, Koło, Turek, Poznań, Września, Gniezno i inne. Oferując szeroki zakres usług prawnych dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz instytucji.

W ramach działalności na terenie całej Polski, kancelaria prawna może świadczyć usługi także w obszarach prawa, takich jak prawo karne, prawo podatkowe, prawo nieruchomości, prawo bankowe i finansowe, prawo medyczne, prawo transportowe i wiele innych, dostosowując się do potrzeb Klientów i specyfiki danego przypadku.

Przewiń na górę